Przejdź do głównej zawartości

Życie klikacza #1 Pomysły

Witam, dzisiaj przychodzę do was z nową serią o nazwię "Życie Klikacza" mam nadzieję, że ta seria wam się spodoba.

O co chodzi w tej serii?

Opisuję życie klikacza (czyli twórcę gry w RPG Makerze), jego problemy z grami i itp oraz pomysły które przytrafiają mi się i chyba większości klikaczą jak innym twórcą gier."Życie Klikacza" #1


Pomysły


Noc:
Masz iść zamiar spać i leżysz myśląc sobie co będziesz robić jutro. Szkoła? Praca? Piłka Nożna? A może RPG Maker? Sam już nie wiesz, do szkoły musisz iść, później do pracy i zostaje ci z 24 godzin  tylko 5 albo 4 (odliczam też tu  aspekt snu). 5 albo 4 godzin wydaję się dużo ale w rzeczywistości jest to strasznie mało. Na piłkę nie pójdziesz bo za mało czasu nawet nie zdążysz się rozgrzać i zagrać meczu, bo zaraz wiesz że musisz iść do domu i położyć się do snu bo jutro na "zerówkę do szkoły. Co ci zostało, masz tylko jedno wyjście zacząć robić grę w RPG Makerze.
Podczas tego myślenia w nocy mija ci około 2 godzin i już wiesz że jutro rano będziesz nie przytomny.

Rano:
Budzisz się zostało ci 30 minut na spakowanie, zjedzenia śniadania, umycie się i pójście na tramwaj do szkoły, wydaje się że 30 minut to mało czasu, nie którzy potrzebują około  godziny lub dwóch ale mi się przeważnie udaję, oprócz zdarzenia na tramwaj, przeważnie ucieka na twoich oczach, czasami człowiek myśli że motorniczy robi to specjalnie ale oczywiście tak nie jest. Dobra uciekł tramwaj zostało tylko czekać na kolejny,  który będzie za 15 minut. Okej, siedzisz na przystanku i myślisz co dzisiaj po szkole i pracy będziesz robić. Wpadasz w świetny pomysł będziesz robił grę  (oczywiście już w nocy myślałeś o tym ale jak zawsze zapominasz), masz już wielki plan, fabuła rozpisana w umyśle i przyjeżdża tramwaj i jak za dotknięcie czarodziejskiej różdżki zapominasz wszystko co myślałeś kilka minut wcześniej.

Szkoła/Praca:
Szkoła lub praca to takie miejsce gdzie nie masz wyboru co chcesz myśleć, oczywiście myślisz żeby jak najszybciej wyjść do domu i zacząć robić coś "ważnego" lepszego od szkoły. Ja o grze przeważnie myślę na języku polskim lub matematyce bo w tych przedmiotach jestem "dobry" (3 to dobra ocena co nie?). Siedzę w tej ławce i myślę jaki ma być bohater, jakie mają być pierwsze lokacje,  jaka ma być nazwa gry i jak ma wyglądać opakowanie tej gry jak ją wydasz. Nie świadomie rysujesz na kartce coś związanego z grą i przeważnie każdy z moich kolegów to widzi i się śmieję że mam kolejny projekt (nawet nie wiedzą co to ma być ale oni wiedzą że to będzie gniot  :) )


Dom:
Wracasz z pracy lub szkoły i nadchodzi ten moment na który czekałeś cały dzień czyli robienie gry, cały projekt w głowie tylko trzeba włączyć laptopa żeby go spełnić. Włączasz go czekasz jak zaktualizuję się steam mija około 20 minut i masz sowjego wymarzonego RPG Makera. Już malujesz pierwszą mapę i dzwoni telefon, odbierasz i wychodzisz, gdzie? Po co? Na piłkę żeby zapomnieć  o projekcie i zacząć myśleć znowu o grze w nocy przed snem i tak każdego dnia.


To wszystko co chciałem dzisiaj napisać kolejna część niedługo, to co tutaj czytaliście to moje życie dosłownie tak wygląda każdy mój dzień mam nadzieję że wasz nie .

Miłego dnia życzy Games Gal


Popularne posty z tego bloga

Kingdom i Wywiad z Vitoldem

Witam po znowu długiej przerwie. Dzisiaj jedna nowinka z Kingdom i wywiad z Vitoldem z członkiem projektu Kingdom.

1. Języki w Kingdom

"Miałem sen! Piękny sen!" Widziałem że w świecie Kingdom są rożni ludzie z różnych krajów i oni nie potrafią mówić po lokalnym języku i ty jako główny bohater będziesz miał możliwość nauczenia się np: Islandzkiego i kupić książkę do nauki wtedy będziesz mógł porozmawiać z nim. Dzięki znajomości języków będziesz miał nowych przyjaciół  jak i fajne zadania poboczne i oczywiście dobre nagrody za to.
Taki mamy pomysł i myślę że jest dobry dajcie znać co o tym sądzicie.

2.Wywiad:

G==Games Gal
V==Vitold
========================================================================
G:Witam, dzisiaj z nami nie kto inny jak Bedziu 98 (Vitold)

V:No siemano xd

G:Od jakiech pytań zaczynamy? Kingdom, Zespół czy może twoja twórczość?

V:wszystko jedno jak wygodniej

G:1 Pytanie:  Pracuje pan nad jakimś projektem?

V:aktualnie ? jest jeden w fazie projektowania i zb…

Kingdom i Wywiad z Lordem Bochenkiem (Ziemniak lub Goblin)

Witam was drodzy czytelnicy dzisiaj znowu dla was mam dawkę informacji o Kingdom i też wywiad z jednym współzałożycielem gry. Zapraszam do czytania.

1.Zmiana wnętrz w klasztorze i wiosce Tallenberg

Mam nowe grafiki od Bedziu 98 i postanowiłem zmienić trochę wygląd map oto rezultat:(Przepraszam za zdjęcia z programu ale nie miałem czasu zrobić zdjęć z samej gry, ale przynajmniej możecie zobaczyć nazwy map, jak wygląda budowanie map i też jakich grafik używam)


2.Wywiad z Goblinem


Wywiad z Goblinem:

G-Games Gal
Z-ZiemniakFord (Goblin)

G:Witam dzisiaj znami jest nie kto inny jak Goblin (Ziemniakford)
współzałożyciel razem ze mną i Vitoldem (Bedziu98) gry Kingdom.

Z:Niech żyje król

G:Jak mamy do ciebie mówić? Ziemniak, Goblin czy może inaczej?

Z:Możesz nawet mówić mi Lord Bochenek. Jak wolisz

G:To od dzisiaj masz nick Lord Bochenek. Zaczynamy od czego Kingdom,
Twoja twórczość czy może nasz zespół a może coś innego?

Z:Zacznijmy od początku
Czyli od mej twórczości, bo defacto ja przed tobą …