Przejdź do głównej zawartości

Życie klikacza #1 Pomysły

Witam, dzisiaj przychodzę do was z nową serią o nazwię "Życie Klikacza" mam nadzieję, że ta seria wam się spodoba.

O co chodzi w tej serii?

Opisuję życie klikacza (czyli twórcę gry w RPG Makerze), jego problemy z grami i itp oraz pomysły które przytrafiają mi się i chyba większości klikaczą jak innym twórcą gier."Życie Klikacza" #1


Pomysły


Noc:
Masz iść zamiar spać i leżysz myśląc sobie co będziesz robić jutro. Szkoła? Praca? Piłka Nożna? A może RPG Maker? Sam już nie wiesz, do szkoły musisz iść, później do pracy i zostaje ci z 24 godzin  tylko 5 albo 4 (odliczam też tu  aspekt snu). 5 albo 4 godzin wydaję się dużo ale w rzeczywistości jest to strasznie mało. Na piłkę nie pójdziesz bo za mało czasu nawet nie zdążysz się rozgrzać i zagrać meczu, bo zaraz wiesz że musisz iść do domu i położyć się do snu bo jutro na "zerówkę do szkoły. Co ci zostało, masz tylko jedno wyjście zacząć robić grę w RPG Makerze.
Podczas tego myślenia w nocy mija ci około 2 godzin i już wiesz że jutro rano będziesz nie przytomny.

Rano:
Budzisz się zostało ci 30 minut na spakowanie, zjedzenia śniadania, umycie się i pójście na tramwaj do szkoły, wydaje się że 30 minut to mało czasu, nie którzy potrzebują około  godziny lub dwóch ale mi się przeważnie udaję, oprócz zdarzenia na tramwaj, przeważnie ucieka na twoich oczach, czasami człowiek myśli że motorniczy robi to specjalnie ale oczywiście tak nie jest. Dobra uciekł tramwaj zostało tylko czekać na kolejny,  który będzie za 15 minut. Okej, siedzisz na przystanku i myślisz co dzisiaj po szkole i pracy będziesz robić. Wpadasz w świetny pomysł będziesz robił grę  (oczywiście już w nocy myślałeś o tym ale jak zawsze zapominasz), masz już wielki plan, fabuła rozpisana w umyśle i przyjeżdża tramwaj i jak za dotknięcie czarodziejskiej różdżki zapominasz wszystko co myślałeś kilka minut wcześniej.

Szkoła/Praca:
Szkoła lub praca to takie miejsce gdzie nie masz wyboru co chcesz myśleć, oczywiście myślisz żeby jak najszybciej wyjść do domu i zacząć robić coś "ważnego" lepszego od szkoły. Ja o grze przeważnie myślę na języku polskim lub matematyce bo w tych przedmiotach jestem "dobry" (3 to dobra ocena co nie?). Siedzę w tej ławce i myślę jaki ma być bohater, jakie mają być pierwsze lokacje,  jaka ma być nazwa gry i jak ma wyglądać opakowanie tej gry jak ją wydasz. Nie świadomie rysujesz na kartce coś związanego z grą i przeważnie każdy z moich kolegów to widzi i się śmieję że mam kolejny projekt (nawet nie wiedzą co to ma być ale oni wiedzą że to będzie gniot  :) )


Dom:
Wracasz z pracy lub szkoły i nadchodzi ten moment na który czekałeś cały dzień czyli robienie gry, cały projekt w głowie tylko trzeba włączyć laptopa żeby go spełnić. Włączasz go czekasz jak zaktualizuję się steam mija około 20 minut i masz sowjego wymarzonego RPG Makera. Już malujesz pierwszą mapę i dzwoni telefon, odbierasz i wychodzisz, gdzie? Po co? Na piłkę żeby zapomnieć  o projekcie i zacząć myśleć znowu o grze w nocy przed snem i tak każdego dnia.


To wszystko co chciałem dzisiaj napisać kolejna część niedługo, to co tutaj czytaliście to moje życie dosłownie tak wygląda każdy mój dzień mam nadzieję że wasz nie .

Miłego dnia życzy Games Gal


Popularne posty z tego bloga

Chłód 0.2.0 ORO ( Oczekiwania, Recenzja, Ocena.)

Witam was w nowym cyklu ORO (Oczekiwania, Recenzja, Ocena) będę w tym programie opisywał gry mało znane jak i wysoko budżetowe, podzielę ten program na dwie części na wersje Beta, demo itp i na pełne wersje. Dzisiaj na warsztat i jako pierwsza gra w historii tego bloga i ORO jest:


CHŁÓD Twórca: Obelisk Software
Rok produkcji: 2017-
Wersja: 0.0.2
Język programowania: Free Pascal
Gatunek: Sandbox Roguelike
Platformy:   PC (2017)

Opis:
Gramy łazikiem, który znajduje się na mroźnej jak skur... planecie. Na planecie nie wiadomo czemu może znaleźć różne bazy (mieszkalna, naprawcza, magazynowa itp). Posiadamy 3 atrybuty (tlen, wytrzymałość i energie). Celem samej gry jest wydobywanie surowców i co najważniejsze musimy przeżyć na tej planecie, co najgorsze koniec gry co minute jest coraz bliższy, po prostu nie da się przetrwać, planeta nasz zawsze pokona (chyba).

Jak grałem w Chłoda poczułem chłód i to nie przez to że na dworze jest -5 stopni tylko że planata jest dla mnie taka okrutna, chłod…